První krok k vědomému stylu života

od | Zář 1, 2021 | Life Coaching | 0 komentářů

Žijeme v době, která je plná chytrých technologií, které nám usnadňují život a pomáhají nám běžné denní činnosti zrychlit. Paradoxem je, že i přesto býváme velice často ve stresu, frustrovaní z toho co všechno nestíháme.

Jak je to možné?

Jedním z důvodů bývá, že věnujeme mnohem více času vnějším podnětům než těm vnitřním. V pracovním vytížení jdeme často až do extrému a naše čistě osobní potřeby a radosti ustupují do pozadí. Žijeme dlouhodobě pod tlakem, doprovázeni negativními emocemi a stavy.

Leckdy až tak dlouho, že se všechny naše problémy začnou odrážet nejen na našem mentálním zdraví, ale i na fyzickém stavu našeho těla. Lékařské výzkumy jasně potvrzují, že negativní emoce, které v mysli prožíváme, nešetří ani fyzické tělo.

Vyhoření, deprese, úzkost a strach ze selhání se bohužel stávají smutnou diagnózou v chorobopise dnešní doby.

Nemusí to tak být, lze to dělat i jinak.

Prvním krokem, který na cestě k vědomému stylu života můžete udělat je ten, že se naučíte vědomě zastavit. Zastavit se nejen fyzicky, ale zklidnit i rozbouřený oceán myšlenek v hlavě.

Mě osobně při tom pomáhá cvičení jógy, práce s dechem, řízená meditace nebo procházky přírodou. Někomu jinému pak může posloužit třeba, poslech vážné hudby, tvůrčí manuální práce, běhání nebo tanec.

Obecně doporučovaných možností je opravdu nepřeberné množství. Vyzkoušejte si ty, které vás lákají. Z těch vyzkoušených si pak vyberte „srdcovku“, která vám bude nejlépe vyhovovat, a budete ji dělat s radostí.

Jakmile se naučíte vědomě uvolnit své myšlenky, zklidnit je a zastavit se, zařaďte si tento rituál do každodenního života. Berte ho jako blahodárnou očistu. Tak jako si čistíte zuby, aby vám vydrželi dlouho zdravé. Úplně stejně byste se měli věnovat očistě mysli.

Ze srdce vám všem přeji, abyste na cestu vědomého stylu života vykročili pravou.

Budu velice ráda, když se zde v komentářích podělíte o vaše ověřené „srdcovky“, které se tak mohou stát inspirací ostatním.

Příští příspěvek věnuji některé z dalších prověřených praktik, kterými se dá efektivně pracovat na vědomém způsobu života.

0 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Diana Laurichova portrét

Krásný den,

jmenuji se Diana a jsem lektorka a koučka. S radostí Ti budu inspirací, oporou a parťačkou na cestě osobního rozvoje a také na lekcích Aero&Fly jógy. Na tvoje otázky Ti ráda odpovím zde.

Potkáme se na Facebooku

Potkáme se na Facebooku

Chceš dostávat pravidelnou dávku inspirace?

Přihlaš se k odběru novinek.

.
Diana píše blog